Bodyboarding

Boogie Board - prostsza odmiana surfingu. Surfer pływa na brzuchu z płetwami na stopach.

Let`s boogie, baby!

47

Campów

01. Style

Dla naszych dzieci proponujemy przede wszystkim Boogieboarding czyli pływanie wzdłuż fali łapiąc możliwie najwięcej jazd w stronę brzegu.
Starsi adepci często próbują sił w bodyboardingu uprawianym na głębszej wodzie gdzie surfuje się w poprzek fali, jak w zawodowym surfingu.

02. Technika

Pływanie na Bodyboardzie polega na położeniu się brzuchem na desce z założonymi płetwami na stopach. Dzieci z reguły nie potrzebują nic więcej - liczy się tutaj siła przy utrzymaniu się na desce podczas ślizgu na fali.
Bardziej doświadczeni pływacy mogą pokusić się o pływanie w pozycji drop knee, czyli na jednym kolanie lub całkiem stojąc (już bez płetw).

03. Gdzie najlepiej

Fale na Bałtyku są najlepsze do nauki bodyboardingu - znamy je świetnie, są niewielkie i przewidywalne oraz łamią się na jeszcze płytkiej wodzie. Dla naszych starszych adeptów oraz bardziej doświadczonych pływaków również polecamy Bałtyk lecz w czasie sztormu lub tuż po nim - wtedy fale są znacznie większe i można naprawdę się pobawić!

04. Sprzęt

Bodyboarding standardowy składa się z krótkiej deski i jest z miękkiego materiału. Składa się głównie z polietylenu, polipropylen, włókna węglowego. Profesjonalne deski bardzo łatwo sprawdzić - wystarczy wykonać bardzo silny ruch łamiący deskę w pół - tylko deski styropianowe pękną.
Taką krótką deskę możesz zabrać w każdą podróż, ale nie musisz mieć swojej - podczas szkolenia zapewniamy nowy sprzęt marki Triboard.