Półkolonie Jastarnia, Jurata, Kuźnica

Półkolonie nad morzem dla dzieci od 5 roku.

Campus Akademii znajduje się w Jastarni przy ul. Rybackiej obok Portu Jastarnia. Program realizowany jest od 9:00 do 17:00 i podzielony jest na bloki czasowe do wyboru

Surf, Kids & Fun Jastarni, Jurata, Kuźnica

Koncentrujemy się na zajęciach i treningach grupowych, które najbardziej odpowiadają dzieciom.

RAMOWY PLAN DNIA

10:00 – rozpoczęcie zajęć pod opieką wychowawców
10:00-11:30 – zajęcia terenowe, przyroda gimnastyka
11:30- 13:00 – lekcja surfingu
11:00 – 13:00  – gry, konkursy i zabawy
13:30 – obiad
14:30 – 17:00 – lekcja deskorolki
16:00 – 18:00 – zajęcia z wychowawcą
• sprzęt sportowy do ćwiczeń
• materiały i narzędzia plastyczne
• Świetną zabawę
• ubezpieczenie OC NNW
• opiekę wychowawcy

DZIECI PRZYNOSZĄ:

• Obuwie i odzież sportową, ręcznik, plecak, wiatrówkę
• Nakrycie na głowy

Rezerwacja Bloków czasowych:
recepcja Akademii Surfingu
email: kontakt@akademiasurfignu.pl
Tel.: 731-553-335

Obowiązuje ubezpieczenie szkolne,

ZAPYTAJ O PÓŁKOLONIE

Zajęcia projektowania i tworzenia dzieł artystycznych. Grafiki, obrazy, handmade – jednym słowem wielka sztuka małych rąk.

 

Plastyka jest w rozwoju dziecka niezwykle ważna i jest oczywiste, że może być najlepszym sposobem wyrażania emocji w naturalny sposób przyczyniając się do harmonijnego rozwoju osobowości.

 

W przedszkolu dzieci spędzają dużo czasu nad pracami plastycznymi tak jak i w pierwszych latach edukacji szkolnej. Niestety większość z tych godzin poświęcanych na zajęcia plastyczne ma za zadanie ćwiczenie młodego nadgarstka, zamiast rozwijać wrażliwość i empatię.

 

Na naszych warsztatach DIY podczas prac, pragniemy uświadomić dzieciom niezwykłość ich pomysłów twórczych zwiększając tym samym szansę powodzenia nie tylko w szkole, ale i w życiu.

 

Warsztaty Surf Eco Arts obejmują różne formy aktywności: rysowanie, malowanie, modelowanie, lepienie, sklejanie, wycinanie, zmienianie zastosowania przedmiotów w procesie recyklingu. To zajęcia na których Twoje dziecko:

 • uczy się angażować i skupiać uwagę,
 • zdobywa wiedzę o otaczającym świecie,
 • czerpie przyjemność z dobrej zabawy w grupie,

W młodszych grupach warsztaty odbywają się codziennie ponieważ im mniejsze dziecko, tym więcej pozytywnych emocji podczas tworzenia – radość, zadowolenie, satysfakcja. Efekt własnej pracy motywuje dzieci do dalszego działania.

 

W starszych grupach celem zajęć plastycznych jest zachęcanie do zaprojektowania i wykonywania prostych urządzeń i obiektów, budowania modeli wizualnych i przedmiotów codziennego użytku. Poprzez uczestnictwo w zajęciach plastycznych starsze dzieci będą uczyć się współdziałać z rówieśnikami w grupie.

ZAPYTAJ O WARSZTATY

 

Odżywianie jest niezbędnym elementem naszego życia, dostarczającym nie tylko energii, ale również informacji o świecie. Od najmłodszych lat, dzięki zetknięciu z pokarmem nazywamy otaczający nas świat, pojmujemy co jest słodkie, a co gorzkie, co twarde, co miękkie, co się lepi, a co chrupie. Do tych cech pożywienia i otoczenia dochodzi struktura, kolor, temperatura, a wszystkiego dowiadujemy się dzięki jedzeniu.

 

Wykorzystując te niezwykłą moc edukacyjną pożywienia pragniemy zwrócić uwagę dzieci na jego różnorodność przez co pośrednio w młodszych grupach, a bezpośrednio w grupach starszych uczymy świadomości jakości jedzenia oraz jego wartość dla zdrowia człowieka.

 

Najważniejsze dla nas to przekazanie prawidłowych wzorców relacji z jedzeniem przez wspólne poznawanie i odkrywanie produktów, ze szczególnym zwróceniem uwagi na istotną rolę warzyw i owoców. Pragniemy uwolnić dzieci od osądów, opinii, lęków i obaw i obdażyć pozytywnym wsparciem w kształtowaniu zdrowych nawyków.

 

Celem warsztatów jest poszerzenie wiedzy uczestników na temat produktów i wykształcenie motywacji do próbowania nowych smaków. Pragniemy zbudować uważność dotyczącą spożywania jedzenia, której efektem ma być wykształcenie pozytywnej relacji z pożywieniem i uniknięcie przyszłych złych nawyków lub eliminacji niedobrych nawyków już istniejących.

 

Warsztaty zaprojektowane zostały tak, aby można było dołączać na każdym etapie, a jednocześnie tak, aby na każdych kolejnych zajęciach powtarzać i utrwalać wiedzę zdobytą poprzednio. Nasze cele to:

 • Ukazanie bogactwa i różnorodności świata warzyw i owoców, gdzie dzieci zdobywają wiedzę praktyczną i teoretyczną na temat pożywienia w najlepszym gatunku.
 • Przełamanie barier w kontakcie z nowym produktem.
 • Kształtowanie prawidłowych nawyków żywieniowych.
 • Minimalizacja lęku przed porzuceniem niezdrowego nawyku żywieniowego.
 • Poprawa sprawności samoobsługi przy stole oraz kulinarny Savoir-vivre

 

Wszystkie warsztaty składają się z następujących części;

  • wstępu/wprowadzenia: zabaw z rekwizytami na temat bohaterów 30-40 min
 • przerwy na umycie rąk, przebranie się w fartuszki, omówienie zasad bezpieczeństwa 5-10min
 • pracy 30-40 min
 • sprzątania po pracy 5-10min
 • wspólnej degustacji, w trakcie której rozmawiamy z dziećmi o naszych wrażeniach, przeżyciach, doświadczeniach skupiając ich uwagę oraz pozytywnie wspierając wszystkie odczuwane emocje 20-30min

 

Każde zajęcia kończą się osobistym sukcesem osiągniętym w radosnej atmosferze.

ZAPYTAJ O WARSZTATY

Warsztaty „water science” zostały zaprojektowane tak, aby zwrócić uwagę dzieci na istotne miejsce wody słodkiej w życiu człowieka i istnieniu naszej planety. Celem jest stworzyć motywację do oszczędzania wody na co dzień, dzięki temu będziemy mogli wpłynąć na jakość środowiska na całym świecie.

 

„Water science” to również edukacja o oszczędzaniu energii, papieru i mniejszym spożyciu mięsa – przez te działania bowiem, również chronimy zasoby wodne na całym świecie.

 

Nauka odbywa się przez zabawę, ponieważ jest to najlepszy sposób zdobywania i przyswajania wiedzy przez dzieci, co potwierdzają nie tylko badania, ale również praktyka dydaktyczna. Warsztaty prowadzone są w sposób sprzyjający pracy mózgu, odwołując się do ciekawości kursantów i łącząc wiedzę kognitywną z czystą emocją. Dzięki temu warsztaty są interesujące i skłaniają do samodzielnego poszukiwania, zadawania pytań i pracy zespołowej, która ma przynieść konkretne rozwiązania. Prowadzący dzięki interesującemu tematowi skupia uwagę dzieci na zadaniu, przez co uczy ich uważności, a następnie wskazuje jej wymierne efekty.

 

Zagadnienia są różnorodne i wprowadzane według planu, co pozwala dzieciom na coraz szersze spojrzenie na problem oraz na budowanie własnego poglądu oraz zaangażowania.

 

WARSZTATY DLA DZIECI 4-6 lat

BLOK 1

 1. Cykl hydrologiczny naszej planety
 2. Spacer po wodę

BLOK 2

 1. Woda różna w smaku
 2. Posłuchaj wody

BLOK 3

 1. Zwierzęta i ich związek z wodą
 2. Wodne zgadywanki

Zajęcia w grupach oraz indywidualne z moderacją opiekunów. Nauczyciel prowadzący.

Bogaty wybór rekwizytów i pomocy dydaktycznych dla każdego ucznia. Na warsztaty przynosimy jedną zmianę ubrania. Jeden blok trwa 90 min.

 

WARSZTATY DLA DZIECI 7-12 lat

BLOK 1

 1. Cykl hydrologiczny naszej planety
 2. Kto ma najwięcej wody?

BLOK 2

 1. Skąd się biorą fale?
 2. Rzeki i Morza, połączenia

BLOK 3

 1. Ile wody potrzeba?
 2. Skojarzenia

Zajęcia w grupach oraz indywidualne z moderacją opiekunów. Nauczyciel prowadzący.

Bogaty wybór rekwizytów i pomocy dydaktycznych dla każdego ucznia. Jeden blok trwa 90 min.

 

WARSZTATY DLA DZIECI pow.12 LAT

BLOK 1

 1. Cykl hydrologiczny naszej planety
 2. Kto ma najwięcej wody?

BLOK 2

 1. Skąd się biorą fale?
 2. Mieszkańcy wody – ryby

BLOK 3

 1. Czyja to rzeka?
 2. Ile wody potrzeba?

BLOK 4

 1. Przysłowia
 2. Frazeologizmy

Zajęcia w grupach oraz indywidualne. Nauczyciel prowadzący. Bogaty wybór rekwizytów i pomocy dydaktycznych dla każdego ucznia. Jeden blok trwa 90 min.

ZAPYTAJ O WARSZTATY

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że tak jak w zeszłym roku, tak i w sezonie 2017 będziemy mogli jeżdzić z dzieciakami na rampę i ćwiczyć jazdę na deskorolce i longboardzie.

Dołaczyła do nas młoda kadra instruktorów – zapaleńców, którzy chętnie dzielą się z dzieciakami swoją wiedzą. Zapewnieamy profesjonalną opiekę, a podczas zajęć pragniemy rozprzestrzeniać tę wspaniałą pasję oraz przybliżyć historię skateboardingu.

Chcemy abyście byli świadomi, że nie istanieje coś takiego jak kurs jazdy na deskorolce w trzy dni – czas nauki jest bardzo indywidualny. Dzieci mają do pokonania większą barierę niż w przypadku surfingu – tutaj przy upadku nie ma chroniącej przed bólem wody. Dlatego jedne dzieci szybciej, a inne wolniej robią postępy. Wszystko zależy od tego jak przebiegają etapy przełamywania stresu i bariery lęku.

Zajęcia obejmują naukę jazdy:

 • panowanie nad upadkami
 • do przodu i do tyłu
 • zakręcanie i zmiena kierunku jazdy przez podnoszenie deski
 • rozpoczynanie jazdy z rozbiegu

a następnie, dla bardziej zaawansowanych adeptów:

 • nauka tricków
 • skakanie z podwyższenia
 • grindy, obroty

Dzieci podczas zajęć są wyposażone w profesjonalny sprzęt, ochraniacze i kaski.

Ćwiczymy na profesjonalnej rampie we Władysławowie oraz w okolicach kempingu Ekolaguna.
PAKIETY PÓŁKOLONII – SZKOLENIE SURFING 1,5h + animacje

Karnet 3 godziny

120

1 dzień
Rezerwacja

Karnet 9 godzin

320

3 dni
Rezerwacja

Karnet 15 godzin

500

5 dni
Rezerwacja

Karnet 21 godzin

700

7 dni
Rezerwacja

Karnet 27 godzin

1000

10 dni
Rezerwacja

PAKIETY PÓŁKOLONII – WYŁĄCZNIE SZKOLENIE SURFING

Karnet 3 godziny

150

1 dzień
Rezerwacja

Karnet 9 godzin

400

3 dni
Rezerwacja

Karnet 15 godzin

650

5 dni
Rezerwacja

Karnet 21 godzin

900

7 dni
Rezerwacja

Karnet 27 godzin

1200

10 dni
Rezerwacja